• Jsem absolventka  Katedry knihovnictví a vědeckých informací Univerzity Karlovy v  Praze. Do roku 1995 jsem pracovala v oboru, nejvíce mne bavila pozice "metodika", kdy jsem měla na starosti vzdělávání tak, aby posilovalo praxi a naopak. Dva roky jsem potom působila v mezinárodní poradenské firmě, která realizovala projekty Phare pro oblast vzdělávání, a od roku 1997 pracuji "na volné noze", zajímám se především o  "zdravý životní styl", který umožňuje žít úspěšný život, vyvážený ve všech směrech.

  • Nejvíce mi v životě pomohly, a stále pomáhají,  knihy. Zlom v mém životě nastal, když jsem začala moudré rady uvádět do praxe (od 1999). Svoje zkušenosti jsem zracovala do jednoduchých pravidel tak, aby byla srozumitelná, a dala se jednoduše převést do praxe. Takto zpracovaná pravidla jsem nejdříve vyzkoušela na sobě, pak jsem je formou praktických kurzů ověřila na svých známých. Nastal čas nabídnout tyto kurzy široké veřejnosti. 

  • Protože jsem chtěla získat neomezené pasivní příjmy, četla jsem také knihy týkajících se zákonitostí kolem financí. Začala jsem mít v hlavně poněkud zmatek, a tak jsem si sama pro sebe sepsala to nejpodstatější. Díky moudrému nakladateli panu mgr. Hášovi byly teze v roce 2005 vydány ve dvou volně navazujících svazcích 1) Cesta k finanční prosperitě 2) Máte také svůj penězovod? Profess Consulting, 2005 (www.e-profess.cz). Ačkoli uběhlo již více než 10 let od vydání, pravidla jsou stále platná a nabývají na aktuálnosti. A fungují !!!